Державна фіскальна служба додала в електронний кабінет платника податків новий сервіс. Він частково автоматично заповнює декларації про майновий стан і доходи на основі даних платника податків, інформації про його доходи з Держреєстру фізосіб і відомостей про об'єкти рухомого і нерухомого майна.

Інформація із зазначеного Держреєстру може бути неповною, адже в ньому не відображаються доходи, отримані від фізосіб, і іноземні доходи. Тому заповнення декларації краще коригувати вручну, перевіряючи дані.

Користуватися цим сервісом можуть фізособи, які повинні подавати річну декларацію про майно і доходи, особи, які мають право подати декларацію для податкової знижки, і особи, які займаються незалежною професійною діяльністю. Сервіс доступний в електронному кабінеті, для нього потрібен особистий електронний цифровий підпис.  УКРІНФОРМ також підготували відеоінструкцію.

Нагадаємо, днями стало відомо, скільки доходів українці показали податкової в 2018 році. Виявилося, що громадяни країни задекларували більше, ніж роком раніше.

Традиційно кампанія по декларуванню доходів в Україні стартує з початку року і триває до 1 травня з різними термінами, в залежності від категорії платника. Платників прибуткового податку (офіційна назва - податку з доходів фізосіб. ПДФО), що подають річні декларації, можна розбити умовно на два види: тих, хто зобов'язаний подавати річну декларацію і тих, хто має право на таке подання, але робити цього не зобов'язаний.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email