Вашингтон підвищує градус напруги у відносинах з Росією, надаючи Україні протитанкові комплекси Javelin. Не виключено, що далі, згідно з договором, Україна отримає і зенітно-ракетні комплекси Stinger від США. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

«У політичному контексті «Джавелін» – спроба США чергового поштовху Росії на новий раунд переговорів між Волкером і Сурковим. США постійно тиснутимуть на РФ і нарощуватимуть силу. Ми можемо отримати зенітно-ракетні комплекси від США, щось на зразок «Стінгерів» (переносний зенітно-ракетний комплекс класу «земля-повітря» з інфрачервоною головкою самонаведення), які США використовували свого часу в Афганістані», — зазначає експерт.

При цьому, вважає військовий, надання Javelin і одночасний перехід від АТО до операції Об’єднаних сил – випадковий збіг. Білий дім ухвалював рішення без жодних консультацій з Україною. Крім того, і Javelin, і ООС не змінять нічого суттєво на фронті.

«Порошенко свій мирний план врегулювання конфлікту на Донбасі не відміняв. Тому ЗСУ продовжують займати позиції, проросійські бойовики нас обстрілюють, а ми не відповідаємо. Техніку та озброєння на передову лінію фронту не повертаємо», – говорить Олег Жданов.

Print Friendly, PDF & Email