Петиція з вимогою ветувати законопроєкт 9534, котрий залишає закритими декларації чиновників, набрала понад 25 тис. голосів у рекордно стислі строки. Тепер президент України має відреагувати на петицію.

Про це йдеться на сторінці петиції на сайті президента України.

Автор петиції військовослужбовець Олександр Ябчанка закликав президента України Володимира Зеленського повернути до Верховної Ради законопроект № 9534 з вимогою негайно забезпечити публічний доступ до реєстру декларацій без очікування річного терміну (накласти вето з пропозиціями).

Ябчанка нагадує, що законопроєкт не виконав найголовнішу вимогу суспільства – відкрити дані про “воєнні” статки чиновників. Крім того, нардепи пішли проти заяв Європейського Союзу, послів G7 та депутатів Європарламенту.

Таким чином депутати позбавили громадян та журналістів інструменту контролю за діями посадовців та головного запобіжника корупції під час війни.

“Кількість журналістських розслідувань, де фігурують народні депутати та представники виконавчої влади разюча. В цей час приховувати від українців декларації влади — це покривати тотальну корупцію у країні”, - підсумував автор петиції.

Print Friendly, PDF & Email