Трамп виграв інформаційну війну. Те, що стало відомо з розслідування Роберта Мюллера абсолютно нівелює стратегію та інформаційну кампанію про начебто втручання Росії в президентські вибори в США, яку демократи мусолили протягом останніх двох років.

Тепер Трамп до старту передвиборчої кампанії буде використовувати цю перевагу на повну і буде загострювати конфронтацію про демократів та звинуватить їх в навмисно спровокованій кампанії проти нього.

Однак хочу нагадати, що генеральний прокурор США Уільям Барр є людиною Трампа, саме він озвучив тезово про відсутність доказів домовленості команди Трампа з росіянами щодо спільних дій для підсилення кампанії республіканця проти демократки Клінтон.

Барр передав звіт Мюллера до Конгресу, і там для демократів буде останній шанс виправити ситуацію. Вони будуть вимагати відкрити весь звіт і шукатимуть будь-яку причину або приховану таємницю, яку може містити цей звіт. Це питання честі і збереження репутації. В іншому випадку їх очікує крах на наступних президентських виборах.

Американське суспільство так само залежне від медійної кампанії як і українське, тобто телевізор є найбільшим інструментом пропаганди демократів та республіканців і саме на цьому поприщі будуть відбуватись подальші баталії представників двох партій.

Трамп, очевидно, вийшов переможцем в цій нелегкій дуелі, поніс серйозні кадрові втрати, зради колишніх соратників, свідчення проти нього давав колишній адвокат Майкл Коен, до в’язниці запроторили політтехнолога Манафорта. Тепер очільник Білого Дому отримав повну сатисфакцію та буде зміцнювати свої позиції як всередині країни так і на міжнародній арені.

Очевидно, стосунки з росіянами можуть вийти на новий позитивний рівень. Виявляється тепер слова Путіна були правдою? Кремль не втручався у вибори? В Кремлі чекали цього моменту теж. Трампу тепер ніщо не завадить розпочати все з чистого листа.

Європейці теж в складній ситуації. Нагадаю, що в ЄС з самого початку були не дружелюбні Трампу, оскільки він поставив під сумнів і доцільність Європейського Союзу як форми співіснування держав. Трамп, як колишній бізнесмен, переслідує методику b2b комунікацій, а не b2all. Він завжди був проти об’єднань та союзів. Правлячий клас ЄС тримався за справу Мюллера як рятівну соломинку і очікував, що саме це зможе підкосити рейтинг Трампа або ж взагалі відправити у відставку.

Чого очікувати Україні? В світлі останніх «одкровень Луценка» та виборів президента України, «російський слід» може бути також сприйнятий несерйозно, як це сталось в США. Кремлю це дає тактичну перевагу, типу он в США не знайшли доказів, чого ви хочете від нас?

Вплив Кремля буде скерований на процес делегітимізації виборів.

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email