Нині дійшло до того, що виборців купують за кошти місцевого самоврядування або за кошти, які партії отримали як державне фінансування. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Гість програми вважає, що наприкінці 90-х років в Україні почали будувати політичну систему за середньовічними лекалами.

«Підсумки останніх місцевих виборів: я не зустрічав жодного населеного пункту, без винятку, де б кандидат не йшов до виборців із прибиранням, фарбуванням, озелененням, ремонтом під’їздів, гречкою, мийними засобами тощо. Ми переходимо у формат середньовічного дикунства, і це потрібно зупиняти. Є чітка позиція парламенту – це 5 фракцій із 6-ти, які чітко прописали у коаліційній угоді про повернення до 100%-ї пропорційної системи лише тому, що мажоритарна система стала синонімом виборчих злочинів, синонімом корупції, синонімом грошей, конвертів, продовольчих наборів», – наголосив Олексій Кошель.

Громадський діяч зазначив, що зараз дійшло до того, що виборців купують за кошти місцевого самоврядування або за кошти, які партії отримали як державне фінансування.

«Замість того, щоб будувати політичні партії, вони масово закуповують намети, спортивні форми і дарують виборцям. Максимальний парадокс, коли перед Новим роком партії привітали виборців за кошти самих виборців. Це те саме, коли чоловік-п’яничка візьме у дружини 50 гривень і купить їй шоколадку», – порівняв голова КВУ.

На його думку, зараз важливо, щоб будь-який виборець виборов у собі несприйняття таких політичних технологій, як підкуп.

Нагадаємо, до ВРУ внесли законопроект про посилення відповідальності за порушення виборчого права. Зокрема, проектом закону пропонується позбавляти волі до двох років за незаконне використання, вкидання бюлетенів; порушення таємниці голосування членом виборчкому, кандидатом чи спостерігачем; отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права тощо. За надання виборцям неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборців, фальсифікацію документації пропонують садити за грати до шести років.

Print Friendly, PDF & Email