Сполучені Штати висловили офіційний протест Китаю після того, як на американські літаки неодноразово був направлений потужний лазер з китайських позицій неподалік від бази ВПС США в Джибуті (Східна Африка). Про це заявила в четвер речниця Пентагону Дана Уайт, повідомило інформагентство Reuters.

«Це дуже серйозні інциденти. Ми висловили офіційну позицію китайському уряду, а також звернулися з вимогою до китайської сторони провести розслідування цих інцидентів», — заявила представник Пентагону.

Зазначається, що це лише посилило занепокоєння США щодо створення китайською стороною секретної військової бази на відстані лише однієї милі від американської бази в Джибуті. У Білому домі підтвердили, що лазери були застосовані китайцями, й за останні кілька тижнів відбулося близько десяти подібних інцидентів. При цьому залишається незрозумілим намір таких нападів.

За словами джерела, внаслідок одного із інцидентів минулого місяця два пілоти американського військово-транспортного літака С-130 отримали травми очей через застосування лазера. При цьому він поінформував, що це були лазерні установки військового класу.

Невелика африканська країна Джибуті розташована між Аденською затокою і Червоним морем, вздовж стратегічно важливого морського маршруту. У цій країні розміщується військова база США з 4 тис. людей персоналу, яка забезпечує проведення операцій у Ємені та Сомалі.

Print Friendly, PDF & Email