Сполучені Штати мають намір передати Україні бомби GLSDB із системою самонаведення. Про це у п'ятницю, 3 лютого, сказав на брифінгу речник Пентагону, генерал Пет Райдер.

"У рамках програми USAI ми надамо Україні GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb, малокаліберні бомби наземного запуску. - ред.)", - сказав він.

Його заява стала першим офіційним підтвердженням, що США готові включити в допомогу Україні цей тип боєприпасів із системою самонаведення на ціль та дальністю до 150 км.

"Ці боєприпаси дозволять ЗСУ отримати більшу вогневу дальність, а також проводити операції із захисту своєї країни та повернути свої суверенні території, які окупувала Росія", - підсумував Райдер.

При цьому Райдер не уточнив, чи включені GLSDB до нового пакету американської військової допомоги Україні, але наголосив, що боєприпаси надаються в рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI).

Зазначимо, GLSDB поєднує у собі крилату авіабомбу малого діаметра GBU-39 з розгінним блоком від реактивного снаряда M26, яку можна запускати HIMARS/MLRS. Наведення на ціль - по GPS та інерційне. Після запуску бомба відокремлюється від ракети у польоті, випускає міні-крила і, плануючи, летить до мети.

Print Friendly, PDF & Email