Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, з 8 листопада 2021 року освітян, які ухиляються або відмовляються від щеплення проти COVID-19, будуть відстороняти від роботи.

«Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації. Ми розуміємо, що така людина прихильна, просто не встигла отримати повний курс щеплення», — повідомив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

Якщо є протипоказання

Осіб, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідне підтвердження, видане закладом охорони здоров’я не будуть відстороняти від роботи.

Ігор Кузін уточнив, що така форма довідки (028) не міститиме даних про діагноз, який є протипоказанням до щеплення, тому керівник установи може офіційно її вимагати.

Якщо протипоказання тимчасове, то документ буде видаватися на певний проміжок часу.

Працівники організацій, які не матимуть щеплення проти COVID-19 станом на 8 листопада, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до моменту, поки не отримають щеплення.

Відповідно до наказу МОЗ, серед переліку професій, які потребують обов’язкової вакцинації: працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Джерело – Педрада

Print Friendly, PDF & Email