Національні Збори Вірменії на своєму спеціальному засіданні 24 жовтня не обрали єдиного претендента - Нікола Пашиняна прем'єр-міністром країни, повідомили «Новости Армении». Жоден з депутатів не проголосував за його кандидатуру, проти виступив 1 з парламентарів, утрималися 11. Для обрання Пашиняну було необхідно 53 голоси.

Сам Пашинян пішов у відставку 16 жовтня, розпустивши уряд. Головною метою такого рішення політик назвав бажання спровокувати проведення дострокових парламентських виборів в грудні. Згідно з Конституцією, парламент може бути розпущений у разі, якщо двічі не обере главу Уряду. Остання спроба відбудеться через тиждень. Орієнтовною датою проведення парламентських виборів називають 9 грудня.

2 жовтня в столиці Вірменіх за закликом Пашиняна почалися протести. Це сталося після того, як парламент прийняв законопроект Про регламент Національних зборів Вірменії. Новий закон дозволив би депутатам уникнути можливого розпуску парламента. 8 жовтня було узгоджено проведення дострокових парламентських виборів у грудні. 

Print Friendly, PDF & Email