Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається на погодження з МВФ положень президентського законопроекту про Вищий антикорупційний суд до понеділка 21 травня і винесення проекту на голосування в зал у четвер, 24 травня.

Парубій у кулуарах парламенту розповів журналістам, що він дав профільному комітету, що вкотре не може провести засідання, «дедлайн» до вівторка провести засідання і підготувати законопроект до розгляду у другому читанні проекту.

«Я сподіваюсь і розраховую, що ми зможемо, навіть якщо доведеться обговорювати кілька годин у вівторок та середу, у четвер вийти на прийняття рішення. Я вважаю, що для того є всі шанси і є велика можливість. Я зроблю все можливе, щоб наступного тижня, в четвер, ми отримали рішення по Антикорупційному суду», — підкреслив Голова ВР.

За його словами 14 із 15 ключових положень законопроекту погоджені і єдине питання, яке потребує узгодження стосується питання повноважень громадської рада міжнародних експертів щодо впливу на призначення суддів Антикорупційного суду. «Я сподіваюся що до понеділка буде знайдено компромісне формулювання із МВФ, із Венеційською комісією. Якщо раптом цього не станеться — це буде на розсуд залу. І ми будемо голосувати в залі, і по голосах ми будемо підтримувати або одну, або другу позицію», — зазначив Парубій.

Серед основних вимог МВФ для надання Україні чергового траншу кредита ухвалення закону про Антикорупційний суд. Редакція законопроекту, внесена на розгляд парламенту викликала численні зауваження МВФ. Найбільше претензій викликала процедура відбору суддів – у фонді вимагають, щоби в АП виконали рекомендацію Венеціанської комісії і надали представникам міжнародних донорів України у антикорупційних питаннях право блокувати призначення не доброчесних суддів.

Print Friendly, PDF & Email