Партія справедливості і розвидку (ПСР) президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана зазнала серйозної поразки на місцевих виборах у неділю, втративши контроль над важливими містами по всій країні, в числі над столицею, Анкарою. Про це повідомляє CNN.

У Анкарі опозиційна Народна Республіканська партія (НРП) завоювала більше 50 відсотків голосів, тоді як ПСР близько 47 відсотків, повідомляє державне інформаційне агентство Anadolu. Таким чином вперше за 25 років ісламістська партія втратила контроль над капіталом.

Попередні результати виборів також показали, що опозиція тісно випередила партію Ердогана у Стамбулі, найбільшому місті країни. За інформацією Анадолу,  НРП отримала там 48,79 відсотка голосів, трохи випереджаючи ПСР, яка має 48,51 відсотка. 

Крім того Верховна виборча рада Туреччини заявила, що результати з 84 виборчих скриньок ще не були включені в підсумковий підрахунок, оскільки виникли певні заперечення. 

Виступаючи перед журналістами в Стамбулі, Ердоган визнав, що його Партія справедливості і розвитку зазнала ряд поразок, і пообіцяв винести уроки з голосування.

«Ми здобули кілька перемог і зазнали кілька поразок», - сказав він. Ердоган також пообіцяв вжити заходів зі стимулювання економіки, яка поринула в рецесію.

Print Friendly, PDF & Email