Президент Росії Володимир Путін намагається використовувати парад у Москві до Дня перемоги 9 травня, щоб продемонструвати вплив РФ в Центральній Азії. Про це заявляють в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, лідер Киргизстану Садир Джапаров, президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв і глава Таджикистану Емомалі Рахмон будуть присутні на параді Перемоги в Москві 9 травня.

Аналітики зазначають, що жоден іноземний лідер не був присутнім на святкуванні Дня Перемоги в Москві 2022 року, а Казахстан, Киргизстан та Узбекистан не проводили парадів, деякі послалися на ризик для здоров'я через пандемію коронавірусу.

В інституті вважають, що пізнє оголошення про участь лідерів країн Центральної Азії, ймовірно, свідчить про їхню стриманість щодо прямої та публічної підтримки війни, незважаючи на зусилля Кремля, спрямовані на демонстрацію своєї влади.

В ISW додають, що, за повідомленнями, президент Білорусі Олександр Лукашенко та прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян також прилетіли до Москви на парад до Дня Перемоги.

Print Friendly, PDF & Email