Комунікація з батьками – невіддільна частка роботи педагога. Як зробити батьківські збори продуктивними та цікавими? Корисні поради для вчителів та вихователів дає видання EtCetera.

Для проведення батьківських зборів виберіть найбільш сприятливий день і час та постарайтеся, щоб на цей час ні у вас, ні у батьків ваших учнів не було заплановано ніяких важливих справ.

2 Визначте одну найбільш важливу проблему, що стосується учнів вашого класу, побудуйте розмову з батьками, обговорюючи її.

3 Особливу увагу зверніть на розміщення батьків у класі. Наприклад, можна розставити столи і стільці по колу, щоб всі учасники батьківських зборів добре бачили і чули один одного.

4 Вдала ідея – підготувати картки з іменами батьків, якщо вони ще недостатньо добре знають один одного.

5 Разом з батьками придумайте правила для учасників зборів. Наприклад: знімати верхній одяг обов’язково; не допускається мовчання під час обговорення проблеми; відкидаючи пропозицію (думку), необхідно вносити зустрічну; називати один одного по імені та по батькові або лише по імені і так далі.

6 Бережіть час людей, запрошених на збори. З цією метою встановіть регламент і суворо стежте за його дотриманням.

7 Прагніть до того, щоб на зборах були прийняті конкретні рішення.

Приблизний план проведення батьківських зборів

Максимальна тривалість зборів – 1-1,5 години:

– вступне слово класного керівника (5 хв.);

– виступ фахівця (якщо збори присвячені якійсь темі з його профілю) або класного керівника. Виступ має бути яскравим, лаконічним і доступним (10-20 хв.);

– обговорення проблеми (20 хв.);

– аналіз успішності класу. Ніколи не називайте прізвищ менш успішних, недисциплінованих дітей, не “вішайте ярлики”. Аналіз повинен виражати впевненість, що спільна робота дозволить виправити стан справ.

В кінці вчителю варто подякувати батькам за спільну роботу. Попросіть затриматися на хвилинку тих батьків, у дітей яких є проблеми в навчанні, поведінці, для з’ясування причин і спільного рішення щодо їх подолання.

Print Friendly, PDF & Email