Транспортування цінних вантажів — це процес, що потребує складної підготовки. Варто звернути увагу на безліч чинників, що дасть змогу зберегти та убезпечити товар в дорозі. Необхідно врахувати відстань між пунктами відправлення та призначення, розміри, вагу, використання спеціальних приладів для завантаження на транспортний засіб. Важливим моментом є вибір транспорту, завдяки якому можна подолати значну відстань та захистити вантаж від впливу несприятливих чинників. Це має бути доступний за ціною варіант та простий з точки зору організації логістики. 

Одними із найнадійніших є залізничні перевезення.

Переваги залізничних перевезень

Популярність доставки залізничним транспортом пов'язана з наступним:

  • Низька ціна. Вартість порівняно з автомобільним та авіаційним транспортом є більш доступною, особливо враховуючи те, що вагонами можна доставляти навіть нестандартні товари.
  • Високий рівень безпеки. Вантажі в залізничних блоках не піддаються спробам шахраїв дістатися до них. Їх практично неможливо пошкодити чи відкрити, враховуючи, що вони постійно перебувають в дорозі. Тому таке транспортування вважається найбезпечнішим. 
  • Вантажопідйомність. Це найкращий спосіб, якщо потрібно перевозити масивні та габаритні речі. Різними потягами можна доставляти вантаж до 60 тонн. Товари можуть бути завдовжки 14 метрів і завширшки 3 метри. 
  • Широка мережа залізничних шляхів. Величезна протяжність дороги гарантує, що вантажі перевозитимуться без додаткових витрат.
  • Захист від проявів негоди. Товар не зірветься через значні опади, спеку або розмити дороги, як це буває з вантажним автомобілем. 

Нюанси перевезення залізницею

Потяги та вагони здатні без проблем пересуватися між країнами, областями чи невеличкими населеними пунктами. У залізничних перевезеннях беруть участь три сторони: власник вантажу, отримувач і співробітники залізниці. 

Водночас кожна сторона відповідає за цілісність і збереження товару під час транспортування, дотримання термінів поставки та безпеку в дорозі. Отже, перевезення вагонами відрізняється від інших способів такими моментами:

  • Отримувач при отриманні товару має завчасно підготувати спецтехніку, завдяки якій можна обережно та без пошкоджень вантажу вивантажити його.
  • Власник повинен довести, що продукція повністю безпечна для навколишнього середовища та не завдасть шкоди транспортному засобу.
  • Організатор має розробити маршрут, надати потрібні документи та угоду зі станціями.

Отже, процес перевезення залізницею не має суттєвих складнощів.

Print Friendly, PDF & Email