Законопроект пропонує внести зміни до Земельного кодексу, якими дозволяє набувати право власності на земельні паї громадянам України, українським компаніям, територіальним громадам та державі.

При цьому, іноземці також можуть володіти земельними ділянками на правах успадкування. Для цього вони повинні звернутися по таке право протягом року.

Сукупна площа земельних паїв, які дозволять продавати на ринку, не повинна перевищувати 15% всіх сільськогосподарських земель в межах однієї області або 0,5% всіх земель сільськогосподарського призначення в Україні.

«Громадяни, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної та комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства, мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів», — йдеться у тексті законопроекту.

За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, за допомогою програми уряду зі здешевлення кредитів на купівлю землі, ставки на ці кредити знизять нижче 5% річних. На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 мільярда гривень. 19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.

Print Friendly, PDF & Email