Експерти ООН зі зміни клімату підкреслюють, що необхідно втримати глобальне потепління у межах 1,5 градусів Цельсію, повідомляє DW. Таких результатів можливо досягти лише за умови впровадження швидких, безпрецедентних та всеохоплюючих змін у всіх сферах суспільства, наголошується у звіті Міжурядової групи експерті зі зміни клімату ООН. Звіт було представлено 8 жовтня на засіданні організації у південнокорейському місті Інчхон.

За підрахунками експертів для проведення таких заходів лише в енергетичному секторі необхідно буде витратити 2,1 мільярд євро. Рівень викидів СО2 потрібно знизити на 24 відсотки до 2030 року у порівнянні з 2010 роком і звести до 0 до 2050 року.

Подібні обмеження необхідні для уникнення незворотних змін клімату. Вже зараз фіксуються підвищення температури приблизно на один градус і як наслідок ми спостерігаємо екстремальні погодні умови, підвищення рівня моря і танення льодовиків. Підвищення температури вище цього рівня, на думку IPCC, може привести до фатальних наслідків і втрат екосистем.

Print Friendly, PDF & Email