ООН опублікувала щоріний рейтинг найщасливіших країн світу, складений Підрозділом ООН з пошуку рішень для стабільного розвитку (United Nations Sustainable Development Solutions Network). Згідно зі дослідженням, оприлюдненим 20 березня, максимальну кількість балів набрала Фінляндія — 7,76.

На другому і третьому місцях, відповідно, Данія (7,6) і Норвегія (7,55). Швейцарія посіла 6-е місце (7,48), Канада — 9-е (7,27), Ізраїль — 13-е (7,13), а Німеччина — 17-е місце (6,98). 

Україна в цьому списку на 133 місці (4,33) між Чадом і Ефіопією.

Росія опинилася на 68-му місці (5,64) між Пакистаном і Філіппінами і в порівнянні з 2018 роком втратила дев’ять позицій — тоді вона займала 59-е місце c індексом 5,81.

Варто відмінтити, що в опублікованому списку найвищий рейтинг з усіх пострадянських країн займає Узбекистан, що розташувався на 41-й позиції (6,17). Замикає список найщасливіших країн Південний Судан — 156-е місце з індексом 2,83.

При розрахунку рівня щастя експерти враховували шість чинників: ВВП на душу населення, тривалість життя, щедрість, соціальну підтримку, а також свободу і корупцію в плані впливу на прийняття важливих життєвих рішень. Кожен з цих факторів оцінювався за десятибальною шкалою, після чого виводився середній для країни бал.

Фінляндія вже ставала найщасливішою країною в рейтингу 2018 року. А в 2017 році вона очолила список датського The Happiness Research Institute. Для складання цього рейтингу використовувалися оцінки, засновані на рекомендаціях ООН і Організації економічного співробітництва і розвитку, такі як безробіття, інфляція, рівень ВВП на душу населення та опитування про задоволеність громадян.

Ознайомитися з повними результатами дослідження можна за посиланням. 

Джерело

Print Friendly, PDF & Email