Очікуються конкретні результати щодо звільнення полонених цивільних і військових, а також визначення дорожньої карти щодо обміну поранених військових.

В Анкарі пройде тристороння зустріч омбудсменів України, Туреччини і Росії. Про це на прес-конференції розповіли уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець і головний омбудсмен Туреччини Шереф Малкоч, повідомляє Укрінформ у вівторок, 10 січня.

"Зустріч запланована. Сьогодні турецький омбудсмен виступив з ініціативою проведення цієї зустрічі у розширеному форматі. Не хочу розкривати її деталей, через кілька днів ви самі все побачите. Найголовніше для нас і для Туреччини – ми не хочемо проводити зустрічі заради зустрічі, ми хочемо досягти конкретних результатів. Ми сьогодні вдвох прийшли до механізмів, як цього досягнути, щоб суспільство не лише в Україні, а й у всьому світі бачило, що там, де є бажання вирішувати проблеми, вони вирішуються, а не шукаються аргументи, чому цього не можна зробити", – заявив Лубінець.

Турецький омбудсмен зазначив, що має намір зустрітися з російським омбудсменом, а потім буде проведено зустріч у тристоронньому форматі.

"Плануємо обговорити питання, що стосуються прав людини, прав дітей, а також визначити "дорожню карту" щодо обміну поранених військових. Ми маємо надію, що така зустріч є важливою, як і те, щоб досягнуті домовленості були не просто закріплені на папері, але й виконані. Маю надію, що завдяки цій зустрічі ми досягнемо результату", – сказав Малкоч.

Турецький омбудсмен зазначив, що після успішного відкриття та функціонування "зернового коридору" є намір створити "коридор зустрічей" родичів, дітей, жінок і поранених, що також обговорюватиметься на тристоронній зустрічі в Анкарі.

Print Friendly, PDF & Email