В попередніх матеріалах ми розповідали про виставку продуктів харчування Gulfood 2019 та про роботу на ній українських стендів, які було відкрито виконуючою обов’язки Міністра аграрної політики і продовольства України, Ольгою Трофімцевою. Команді EconomistUA вдалося в рамках заходу поспілкуватися з Трофімцевою, яка займає посаду, що до сьогоднішнього дня традиційно вважалася чоловічою. Коментуючи цей факт, в.о. Міністра посміхається та зазначає, що приймає цей виклик.

Переходячи до питання роботи міністерства під її керівництвом, Трофімцева розповідає, що в них є середньострокова стратегія, пріоритетами якої є:

  • реформа земельних відносин в Україні;
  • система державної підтримки з фокусом на малому та сімейному фермерстві та виробництві продукції з доданою вартістю;
  • перехід до екобезпечного сільського господарства (без уваги до цього питання в довгостроковій перспективі Україні буде важко залишатися великим виробником продовольства);
  • відкриття зовнішніх ринків, розвиток експорту.

В цьому плані є зацікавленість у розвитку відносин з країнами Близького Сходу, Перської затоки, Азії та Африки.

«Ми зацікавлені в тому, щоб Україна виходила на такі ринки, цікаві не лише з продукцією сировинною, не лише з так званими «комодітіз», які теж цікаві і ми будемо їх продавати, я завжди наголошую на цьому, але все-таки, щоб наші виробники більше переробляли продукти і виходили з готовою більш-менш продукцією на зовнішні ринки», – зазначає глава міністерства.

Розмірковуючи про нинішній стан відносин з вищезазначеними регіонами Трофімцева зазначає, що Україна має позитивну динаміку торгівлі: з 2015 року відбувається стабільне зростання обсягів експорту.

До того ж, за словами в.о. Міністра, Україна є дуже цікавою для таких країн як ОАЕ, Саудівська Аравія, оскільки ці країни є імпортозалежними і не можуть забезпечувати себе більшістю груп товарів.

І в майбутніх роках ОАЕ планують збільшувати імпорт по таким товарним групам, як: мінеральна вода, солодощі, овочі та фрукти, органіка – тобто всім тим напрямкам виробництва, в яких Україна може слугувати довгостроковим партнером.

Більше того Трофімцева стверджує, що Україна є абсолютно конкурентоспроможною на цьому ринку. Нашими головними перевагами у порівнянні з іншими країнами вона називає цінову політику та готовність виробників адаптувати свою продукцію під місцеві ринки.

На додаток політик зазначає, що події, подібні до Gulfood, є «площадками глобального спілкування в агрофуді», які надають можливість на місці знаходити нових клієнтів та підписувати вигідні контракти.

Екатерина Щербак

Print Friendly, PDF & Email