З початку 2018 року субсидії призначені 2 млн 667 тис. домогосподарств, що на 54,9% менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг в Україні, в січні-липні 2018 року склала 734 млн грн, що в 4,2 рази (або на 2,3 млрд грн) нижче показника січня-липня 2017 року. Про це свідчать дані Державної служби статистики на сайті відомства.

Також середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлокомпослуг на одну сім'ю в липні скоротився на 28,8% у порівнянні з липнем 2017 року і склав 103,9 грн.

«Не варто плекати ілюзій – українці не стали багатшими за рік і не почали добровільно відмовлятися від субсидій. Просто, як ми і попереджали, влада всіма правдами і неправдами намагається скоротити витрати на субсидії перед введенням монетизації. А той факт, що для багатьох наших співгромадян оплата послуг ЖКГ у повному обсязі недозволена розкіш, ділків у владі не цікавить. Позиція нашої партії чітка: драконівські тарифи повинні бути переглянуті і з них повинна бути прибрана корупційна складова. Чому наші люди повинні оплачувати надприбутки Нафтогазу і Укргазвидобування, які продають газ українського походження населенню за завищеною ціною? За багатьма існуючими підрахунками собівартість видобутку українського газу становить близько 3000 грн за 1000 куб. м, а продають його за ціною близько 10 000 грн. Непоганий бізнес, м'яко кажучи. І це при тому, що за Конституцією всі ресурси належать населенню. Але хто у владі про це думає?» підкреслює Олександр Соловйов, голова партії «РОЗУМНА СИЛА».

Нагадаємо, що ціна на газ для населення зросла в кілька разів після впровадження урядом так званої формули Дюссельдорф+, за якою ціна розраховується за імпортним паритетом, виходячи з ціни на газовому хабі в Дюссельдорфі. До осені очікується чергове підвищення ціни на газ у зв'язку з корегуванням, які проведе уряд на вимогу МВФ та інших західних партнерів.

Print Friendly, PDF & Email