Сьогодні, 25 лютого 2018 року, Міністерство юстиції Польщі спростувало інформацію ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам’яті.

Про це заявив представник польського Мін’юсту Ян Кантака: «У Польщі діють норми, які говорять, що після прийняття закону і підписання його президентом він вступає в силу», — сказав чиновник, передає «АКН«.

За його словами, закон вступить в силу з початку березня. Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон про Інститут національної пам’яті не раніше, ніж за два місяці.

24 лютого ізраїльські ЗМІ заявили, що польська влада зазнала тиску з боку Ізраїлю і заморозила закон про Інститут національної пам’яті. Раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда направив до Конституційного суду закон про Національну пам’ять.

Також президент Дуда підписав закон про Інститут національної пам’яті. У законі вводиться кримінальна відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів», а також за звинувачення поляків у вбивстві євреїв під час Другої світової війни.

Відзначимо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував прийняття польським парламентом антиукраїнського закону «про заборону бандерівської ідеології»: глава українського зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення в юридичну площину терміна «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи і провокує відповідну реакцію.

Print Friendly, PDF & Email