Організація економічного співробітництва та розвитку попереджає про уповільнення зростання в найбільших економік світу.  Причинами називають занепокоєння з приводу збереження напруженості в торговельній сфері, політичну невизначеність, скорочення ділової активності і падіння споживчої довіри.

Відповідно до опублікованого в середу проміжного прогнозу ОЕСР, світове економічне зростання в цьому році складе 3,3 відсотка, знизившись на 0,3 відсотка в порівнянні з 2018 роком.

У доповіді особливо наголошується на зниженні прогнозу по Китаю, який є другою за величиною економікою світу, а також - по Європі. За словами авторів, саме це - основні стресові фактори для світової економіки.

ОЕСР також зазначає, що мита, якими обмінялися Китай і США, завдали шкоди обом економікам і сприяли інфляції. За прогнозами організації, зростання американської економіки в цьому році сповільниться з 2,9 до 2,6 відсотка.

«Більш різке зниження темпів зростання в будь-якому з провідних регіонів може негативно відбитися на економічній активності в усьому світі, особливо, якщо це пошириться і на фінансові ринки, - заявив головний економіст ОЕСР Лоуренс Бун. - Держави повинні активізувати багатосторонній діалог, щоб обмежити ризики і скоординувати політичні ініціативи, щоб уникнути подальшої негативної динаміки».

Джерело

Print Friendly, PDF & Email