Кабмін розглядає можливість звільнення з посади голови Держгеокадастру Дениса Башлика. Реальна причина звільнення – переділ сфер впливу на формально ще не створений, але вже давно діючий в тіні ринок землі. Про це йдеться у матеріалі «Хто і навіщо вибиває стілець з-під голови Держгеокадастру Дениса Башлика?», опублікованому нещодавно.

Стаття розповідає про боротьбу між двома групами впливу за контроль над майбутнім ринком землі. До однієї з цих груп належить і чинний голова Держгеокадастру Денис Башлик, який на своїй посаді, як ідеться в матеріалі, представляє інтереси колишнього очільника Держгеокадастру Олександра Колотіліна. Колотілін, своєю чергою, пов’язаний з головою парламентського комітету з питань аграрної політики Миколою Сольським та Алексом Ліссітсою, творцем Клубу аграрного бізнесу.

За матеріалами статті, ця група збирає до двох мільйонів доларів щомісяця завдяки корупційним схемам із землею. Проте їх прагне позбавити цієї можливості інша група людей, очолювана Сергієм Тимченком, який керував Держземагентством у 2011-2014 роках і на деякий час навіть тікав до Росії. Раніше Тимченко заявляв, що обіг коштів на ринку землі в Україні може становити до 1 трильйона доларів на рік.

Нагадаємо, на початку травня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», ухвалений Верховною Радою 13 квітня 2020 року. Документ грає ключову роль для формування сучасної системи доступу громадян до всіх видів географічної інформації. Належний облік земель є необхідним для прозорих операцій безпосередньо після відкриття ринку землі.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про запуск ринку землі. Документ набере чинності від 1 липня 2021 року. Саме тоді буде скасовано мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Print Friendly, PDF & Email