Голова КНР Сі Цзіньпін у новорічному зверненні до нації розповів про порядок денний на 2023 рік. Це насамперед забезпечення економічної стабільності, продовження боротьби з коронавірусною інфекцією та подальше зміцнення позицій КНР на світовій арені.

Глава китайської держави повідомив, що за підсумками 2022 року ВВП КНР перевищить 120 трильйонів юанів, пообіцявши подальше зростання 2023 року і надалі.

"Китайська економіка відрізняється високою стійкістю до стресів, величезним потенціалом і невичерпною життєвою силою, обіцяє бути динамічно зростаючою на довгострокову перспективу. Поставлені нами цілі неодмінно будуть виконані в умовах закріплення впевненості й руху вперед при збереженні стабільності", - підкреслив голова КНР.

Нагадаємо, що на Центральній нараді з економічних питань, що відбулася напередодні свят, уряд КНР пообіцяв представити в 2023 році новий масштабний пакет заходів економічного стимулювання.

Втім, робота в цьому напрямі ведеться вже зараз, на нинішні свята та напередодні Нового року за китайським місячним календарем, який цього разу настає з 21 на 22 січня.

З очікуваним святковим зниженням підприємницької активності влада робить ставку на стимулювання активності споживчої: містами та селами населенню роздають споживчі ваучери на десятки мільйонів доларів, які треба отоварити під час новорічних канікул. Так, тільки адміністративний центр провінції Хенань - місто Чженчжоу - роздало подарункових ваучерів на 350 мільйонів юанів (36 мільйонів доларів), а влада курортного острова Хайнань для залучення туристів провела дві масштабні емісії новорічних ваучерів, якими можна розплачуватися за готелі та розваги.

Глава китайської держави визнав, що національний розвиток у 2023 році продовжить стикатися з викликами, кинутими поширенням нової коронавірусної інфекції. Втім, він упевнений, що ситуацію вдасться переломити: "Пандемія все ще не пішла, але її ми переможемо разом".

Сі додав, що певні труднощі будуть йти і від непростої міжнародної ситуації, яка "в епоху колосальних змін далеко не спокійна". У такій ситуації Китай має намір "залишатися вірним сторожем миру та розвитку людства", "відданим другом і партнером". Добре, що коло друзів сучасного Китаю досить широке - навіть незважаючи на спроби Заходу провести ізоляцію КНР за окремими напрямками.

Сі Цзіньпін закликав співгромадян до додаткових зусиль та єдності, оскільки країна вступає в "новий етап" у своєму підході до боротьби з пандемією.

У зверненні Сі сказав, що Китай подолав безпрецедентні труднощі та виклики в боротьбі з COVID-19, а політику Пекіна було "оптимізовано", коли того вимагали ситуація та час.

"З моменту початку епідемії більшість кадрів і мас, особливо медичний персонал, працівники на низовому рівні витримали труднощі та мужньо вистояли", - цитує китайського лідера Reuters.

Він додав, що наразі профілактика та боротьба з епідемією вступають у нову фазу, це все ще час боротьби, але попереду чекає світанок.

"Давайте працювати старанніше, наполегливість означає перемогу, єдність означає перемогу", - наголосив голова КНР.

Print Friendly, PDF & Email