Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила проекти постанов про підвищення тарифів на тепло для населення для останніх шести виробників теплоенергії (ТКЕ) на 15,9% -19,8%.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Відповідне рішення прийнято на засіданні комісії у зв'язку з підвищенням Урядом з 1 листопада ціни на природний газ для населення і ТКЕ на 23,5% в рамках домовленостей з Міжнародним валютним фондом (МВФ), тоді як для перших 20-ти ТКЕ воно було прийнято на засіданні 23 листопада.

Проекти постанов будуть оприлюднені на сайті НКРЕКУ з метою доведення інформації до суб'єктів госпдіяльності, а також споживачів теплової енергії. Після завершення терміну надання зауважень і пропозицій відбудеться відкрите обговорення проектів та їх затвердження.

В ході засідання комісії її голова Оксана Кривенко зазначила, що підвищення тарифів на тепло є вимушеним кроком в зв'язку з ростом вартості природного газу, який використовується для забезпечення теплоенергією побутових споживачів.

У свою чергу представники вищевказаних підприємств, а також місцевого самоврядування погодилися з схваленням запропонованих проектів.

Як повідомлялося, підготовлені до засідання проекти передбачають зростання одноставочного тарифу на тепло в рамках зазначеного вище діапазону для КП "Вінницяміськтеплоенерго", КП "Гортепловодоенерго" міста Кам'янець-Подільський, ТОВ "Рівнетеплоенерго", ДКП "Хмельницьктеплокомуненерго", КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" та ПрАТ  "Черкаське хімволокно".

У той же час тариф на теплоенергію, вироблену цими підприємствами для потреб бюджетних установ, може бути знижений на 10,9% - 17,7%, інших категорій - на 11,5-17,5% (крім "Черкаського хімволокна", де намічений їх зростання на 6,3-6,4%).

Тариф для потреб релігійних організацій, згідно з проектом постанови НКРЕКП, значно зросте - від 63,5% до 91,6%.

В середньому, за даними НКРЕКУ, підвищення ціни на природний газ для ТКЕ на 23,5% призведе до зростання їхніх тарифів на теплову енергію для населення на 17,1%. Підвищення тарифів для перших 20-ти ТКЕ запропоновано в діапазоні від 7,4% для Фірми "ТехНова" в Чернігові до 37,85% для КП "Коменергосервіс" в Дніпрі.

Print Friendly, PDF & Email