Німецька компанія Uniper, яка є партнером російського газового монополіста у будівництві «Північного потоку-2», вважає можливі санкції США «надзвичайно небезпечними» для європейських учасників проекту.

«Це реальний ризик для всіх п’яти європейських членів консорціуму», — заявив член правління Uniper Райнер Хартманн. Небезпека санкцій «нависає над нами» і США може накласти санкції «на будь-яку з п’яти компаній або на всіх відразу в будь-який момент», додав він. Uniper входить в консорціум інвесторів «Північного потоку-2» разом з компаніями Engie, OMV, Shell і BASF.

За його словами, європейські учасники консорціуму думають, «яке інвестиційне рішення прийняти, поки є ще час». «Ми розраховуємо, що наш уряд і Єврокомісія будуть домовлятися з цього питання з США», — сказав Хартманн. Він вважає, що переговори навряд чи увінчаються успіхом, «оскільки президент Трамп прагне забезпечити постачання на ринок Західної Європи американського сланцевого газу у вигляді зрідженого природного газу».

Раніше у Держдепі США заявили, що можуть вдатися до запровадження санкцій проти енергетичних компаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2». Багато країн Центральної та Східної Європи також виступають проти проекту, який, на їхню думку, збільшить залежність Європи від російського газу.

Як відомо, з кінця 2019 року газотранспортний коридор «Північний потік-2» повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту — у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія — стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Print Friendly, PDF & Email