З наступного року почнуть роботу парламентські збори депутатів Німеччини і Франції. Про це повідомив голова німецького бундестагу Вольфганг Шойбле після закінчення зустрічі з главою французьких Національних зборів Рішаром Ферраном в Парижі в середу 14 листопада, передає DW.
За 50 депутатів з обох країн будуть проводити спільні засідання двічі на рік. Місця в делегаціях будуть розподілятися пропорційно представництву фракцій в бундестазі і Національних зборах Франції.
На думку Шойбле, регулярні зустрічі німецьких та французьких парламентаріїв дозволять їм знайти точки дотику у багатьох спірних питаннях. Наприклад, щодо створення загальноєвропейської армії, за що ратують президент Франції Емманюель Макрон і канцлер ФРН Ангела Меркель.
Депутат бундестагу Андреас Юнг, який очолює германо-французьку групу парламентаріїв, заявив, що одним з питань для обговорення в новому органі повинно стати майбутнє атомної електростанції Фессенхайм. Влада ФРН давно наполягає на закритті найстарішої французької АЕС, розташованої на кордоні двох країн. Французька сторона побоюється втрати робочих місць і затягує рішення.
Очікується, що угоду про створення парламентських зборів буде урочисто підписано 22 січня 2019 року, в 56-ту річницю підписання Єлисейського договору, який служить основою союзницьких відносин ФРН і Франції. В цей же день має бути підписана нова угода між Берліном і Парижем про поглиблення співпраці в різних сферах.