Також буде створено Компенсаційний фонд, що накопичуватиме кошти для виплат, у тому числі за рахунок конфіскованих російських активів.

Уряд Нідерландів дав згоду на пропозицію України щодо створення міжнародної організації, яка розташовуватиметься у Гаазі. Йдеться про Реєстр збитків, завданих Україні агресією РФ. Про це 17 лютого повідомила заступник міністра юстиції України Ірина Мудра.

"Реєстр стане першим компонентом всеосяжного репараційного механізму, що включає створення компенсаційної комісії, яка розглядатиме індивідуальні заяви від громадян, компаній та держави про компенсацію завданих Росією збитків", - зазначила вона.

Також має бути створено Компенсаційний фонд, який накопичує кошти для виплат, у тому числі за рахунок конфіскованих російських активів.

За словами Мудрої, Рада Європи також запропонувала допомогу у створенні Реєстру та роботі над впровадженням Компенсаційного механізму.

"Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич вже акцентувала увагу на тому, що Рада Європи має великий досвід створення Реєстрів, зокрема у світлі практики Європейського суду з прав людини та процесу нагляду за його рішеннями. Можливо, Рада Європи теж активно співпрацюватиме з нами у питаннях компенсацій", - заявила заступник міністра юстиції.

Print Friendly, PDF & Email