Президент Польщі Анджей Дуда загрожує перенести з Єрусалиму саміт Вишеградської четвірки (V4) через слова прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху про причетність поляків до Голокосту під час Другої світової війни. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter Дуди.

«Якщо заява прем’єр-міністра Ізраїлю Нетаньяху звучала так, як повідомляють ЗМІ, я готовий зробити резиденцію президента Польщі — замок у Віслі — місцем зустрічі Вишеградської групи. Ізраїль не є хорошим місцем для зустрічі в такому випадку, не дивлячись на минулі домовленості», — підкреслив Дуда.

За даними газети Haaretz, Нетаньяху в спілкуванні з журналістами на конференції по Близькому Сходу в Варшаві, заявив, що «поляки співпрацювали з нацистами». Таким чином, він прокоментував закон про Голокост, який привів до конфлікту у відносинах Польщі з Ізраїлем, Україною і США. Закон вводив кримінальну відповідальність (тюремне ув’язнення на термін до трьох років) за поширення ідей про причетність польського народу або держави до злочинів Третього рейху.

Зустріч лідерів країн Вишеградської групи (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія) повинна відбутися 19 лютого в Єрусалимі.

Нагадаємо, що Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційною поправку до закону про Інстутут національної пам’яті, що стосувалася українського питання і отримала назву «антибандерівської». 

Print Friendly, PDF & Email