Експерт міжнародник Андрії Бузаров охарактеризував нинішню стадію відносин між Україною і Російською Федерацією двома словами: стагнація і пропаганда. «Швидкого врегулювання конфлікту між Україною та Російською Федерацією очікувати не варто», – переконаний політолог.  

Проаналізувавши всі озвучені варіанти вирішення ситуації Бузаров прийшов до висновку, що найбільш дієвим і перспективним є ведення прямих переговорів з Москвою за участю третьої сторони — посередника. При цьому, акцентував увагу експерт, мова йде не тільки про врегулювання загострення в Азовському морі, але по всіх трьох точках конфлікту: Донбасі, Криму і Азові — оскільки довгограюче і надійне рішення може бути знайдено тільки при комплексному підході.

На його думку, посередником має стати впливова держава-союзник України, таку роль, наприклад, могла б грати Німеччина або Туреччина.

«Туреччина вже запропонувала свою допомогу і висловила готовність стати посередником в переговорному процесі, про що заявив Реджеп Ердоган. Не варто забувати, що він вже виступав, і досить успішно, посередником між РФ і Україною в питанні звільнення ув’язнених кримськотатарських активістів. До того ж Туреччина і сама має інтереси в Чорному морі. Тому цілком можливо, що турецький президент стане вдалим медіатором. Але більш важливе значення для успіху має бажання сторін, Києва та Москви, до врегулювання. І якщо судити по відмові Путіна від розмови з Порошенко після інциденту в Азові, то напрошується висновок про те, що з Кремлем буде не так просто домовиться», — заявив А. Бузаров.

Експерт також розглядає коментарі політиків стосовно цієї теми та їх ідеї щодо врегулювання ситуації.

«Думку про притягнення держави-посередника для врегулювання конфлікту одним з перших висловив кандидат в президенти України Роман Безсмертний. Співголова «Опозиційною платформи — За життя» Юрій Бойко вважає, що переговори потрібно вести не так з Москвою, як з представниками так званих ЛДНР. Лідер президентського рейтингу і ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко апелює до необхідності використання Будапештського меморандуму для міжнародного тиску на РФ. Позиція Президента щодо врегулювання незмінна — це санкції Заходу, інтеграція в НАТО, до яких додався ще й військовий стан», — резюмує Бузаров.

Print Friendly, PDF & Email