Нестача готівкової валюти в касах окремих банків викликана ситуативними логістичними труднощами з її доставкою з-за кордону. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Наголошується, що Нацбанк проведе інтервенції для підкріплення кас банківських установ. Перша операція щодо обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться 7 вересня 2022 року. Такі операції будуть проводитися, поки це буде необхідно.

За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою.

«НБУ уважно стежить за ситуацією і має достатньо готівкової валюти, щоб підтримувати готівкову ліквідність банківської системи на належному рівні для задоволення потреб українців», — заявив він.

НБУ також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення відповідних труднощів у майбутньому.

Нагадаємо, НБУ змінив обсяги продажу валюти населенню. Також регулятор уточнив порядок купівлі валюти для розрахунків в іноземній валюті.

Також повідомлялося, що українці вперше з початку війни купили валюти більше, ніж продали. Чиста купівля валюти населенням України минулого місяця становила понад 106 млн доларів.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email