Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило листи до компаній зі списку міжнародних спонсорів війни із запрошенням керівників таких компаній відвідати Україну. Таким чином вони зможуть побачити наслідки російської агресії на власні очі та обговорити питання виходу їхнього бізнесу з Росії. Про це повідомляє НАЗК в середу, 16 серпня.

"Ми хочемо наочно показати міжнародному бізнесу, куди та на що саме йдуть податки, які він сплачує державі-терористу. Саме тому ми запрошуємо керівництво компаній з переліку спонсорів війни в Україну. Ми готові продемонструвати той жах, який принесла Росія на нашу землю і продовжує це робити", - зауважив голова НАЗК Олександр Новіков.

НАЗК відкрите для діалогу щодо стратегій компаній з переліку спонсорів війни щодо виходу з Росії. Агентство також надіється почути відповідні публічні заяви компаній щодо засудження російської агресії проти України, побачити корпоративні рішення щодо ділової активності в РФ: скорочення діяльності або вихід з ринку.

Така ініціатива повністю відповідає керівним принципам ООН щодо підприємницької діяльності та прав людини, яких мають дотримуватися відповідальні підприємства, зазначають у НАЗК.

У НАЗК нагадали, що перелік міжнародних спонсорів війни на порталі Війна і санкції є інструментом, запровадженим агентством, з метою спонукання до виходу з Росії міжнародних компаній, які продовжують працювати в РФ, сплачувати там податки, підтримувати війська агресора товарами та послугами. Агентство зазначило, що подібні дії з боку компаній створюють в очах світової спільноти ілюзію "нормальності" співпраці з агресором.

При формуванні переліку НАЗК посилається на стандарти Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо відповідального ведення бізнесу. Фінансування країни-агресора повністю їм суперечить.

Print Friendly, PDF & Email