Національна поліція України проводить розслідування за фактами привласнення коштів посадовими особами «Укрзалізниці» під час будівництва залізничної гілки для Kyiv Boryspil Express. Про це йдеться в рішенні Печерського райсуду Києва від 17 січня, передає УНІАН.

Згідно з постановою, головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування від 4 грудня 2018 року за фактам привласнення коштів в особливо великих розмірах посадовими особами одного з підприємств державної форми власності за попередньою змовою з посадовими особами одного з підприємств приватної форми власності шляхом формального документального оформлення виконання робіт та внесення завідомо неправдивих відомостей в офіційні документи. 

Відзначається, що в ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що протягом 2018 року компанія «Рілейд» неодноразово перемагала в державних закупівлях філії «Укрзалізниці» — «Південно-Західної залізниці» по об’єкту будівництва «Організація залізничного пасажирського сполучення міста Києва — Міжнародний аеропорт «Бориспіль» на загальну суму 20,444582 млн гривень. 

«Посадовими особами компанії «Рілейд» з метою привласнення бюджетних коштів, отримані кошти від філії «Укрзалізниці»-«Південно-Західна залізниця» перераховані на рахунки підприємств з ознаками «фіктивності», а саме: компанії «Магістраль-77»; «Лаукар-Інфо»; «Трейд Синерджи»; «Дейнеко Груп»; «Прайм Стрім Оіл»; «Атлант Строй Груп»; ПТГ; «Аміран ХХI»; «Металлхолдінг» за нібито придбані роботи», — йдеться в повідомленні. 

Зазначається , що в зв’язку з цим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до банківських установ, в яких компанія «Рілейд» і «Магістраль-77» були або є в даний час клієнтами. 

«Згідно з отриманими в ході досудового розслідування документами, «Рілейд» і «Магістраль-77» є клієнтами «Крісталбанк». Відзначається, що суд задовольнив клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України капітана поліції Анатолія Івановича Лютюк щодо тимчасового доступу до речей і документів «Крісталбанк».

Print Friendly, PDF & Email