Національна поліція України опублікувала на своєму сайті посібник із безпеки для іноземців, що приїдуть до України на «Євробачення». Окрім стандартних порад носити при собі документи, що посвідчують особу та користуватися офіційними обмінними пунктами, в інструкціях у розділі «Загальні рекомендації для вашої подорожі Україною», радять не брати участі в азартних іграх, не розпивати алкоголю у громадських місцях та із незнайомцями і не перебувати вечорами у малолюдних місцях.

Цей посібник із безпеки опубліковано англійською мовою, і особливо дивує використання у ньому слова «mob», що перекладається як мотлох, волоцюга,  наволоч, голота, чернь, люмпен-пролетаріат. «Уникайте контактів з агресивними mobs», — говориться у документі, — «а якщо такого контакту уникнути неможливо, будь ласка, не показуйте страху, постарайтеся звести до мінімуму таке спілкування, будьте ввічливими, не реагуйте на провокації та спробуйте залишити місце. У разі небезпеки не соромтеся влаштувати галас та втекти».

Попереджають іноземців і про заходи безпеки, які правоохоронні органи можуть застосовувати у ці дні:
«Поліцейські превентивні й примусові повноваження:
— Зупиняти людей, допитувати їх або обшукувати, перевіряти документи або речі;
— зупиняти автомобілі та допитувати та водія чи пасажирів, обшукувати їх, перевіряти документи або речі та сам транспортний засіб;
— вимагати від людей, щоб вони залишити місце, яке не належить до переліку заборонених місць задля збереження громадського спокою, захисту життя і здоров’я чи запобігання злочинові;
— застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби (гумові та пластмасові кийки, електрошокери, наручники, сльозоточивий газ і т.д.) і вогнепальну зброю з метою зупинення злочину (в залежності від ступеня ризику)»- говориться у посібнику з безпеки.

Дивно, що усіляко демонструючи світові цивілізованість України, влада не посоромилась опублікувати подібні інструкції, адже  зазвичай про подібні небезпеки попереджають міністерства закордонних справ країн, чиї громадяни збираються відвідати небезпечні регіони, такі як Гондурас, Конго, Уганда, Бангладеш та ряду інших. Нажаль, серед не дуже безпечних країн значиться й Україна. Наприклад, на сайті Об’єднаного Королівства сказано, що тут не рідкістю є злочини на релігійному та расовому ґрунті, та настійливо рекомендують уникати протестів й скупчень людей, «оскільки навіть мирний протест може перерости у насильство».

253 просмотров всего, 2 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email