Національний банк України презентував монети номіналом 1, 2, 5 та 10 грн. Із часом вони замінять відповідні паперові банкноти. Це зроблять у два етапи. 27 квітня в обіг надійдуть одно- та 2-гривневі монети. Металеві 5 і 10 гривень планують почати масово випускати 2019-го.

Монети мають сріблястий колір, важать 5–6 г. На них зображений тризуб і напис «Україна». Обрамлення зробили в давньоруських традиціях.

«На монеті номіналом 1 гривня — портрет князя Володимира Великого, 2 — Ярослава Мудрого. Гетьман Богдан Хмельницький — на 5-гривневій монеті, Іван Мазепа — на 10», — каже директор департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко, 55 років.

Українці зможуть розраховуватися паперовими банкнотами, доки ті не зносяться.

З 1 липня цьогоріч Нацбанк планує вивести з обігу дрібні монети номіналом 1, 2, 5, 25 коп. Загалом їх 8 млрд. При розрахунку в супермаркетах і магазинах запровадять правило заокруглення сум.

«Сума в чеку, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюватиметься в бік зменшення. Від 5 до 9 копійок — у бік збільшення до найближчої суми, що закінчується на нуль», — каже виконувач обов’язків голови Нацбанку Яків Смолій.

Print Friendly, PDF & Email