НАТО розробляє секретні плани на випадок участі країн Альянсу в конфлікті, при якому союзники повинні захищати один одного. Про це повідомляє Bloomberg.

Як пише видання, на зустрічі у Брюсселі міністри оборони країн блоку планують підписати нові політичні інструкції, які встановлять інвестиційні вимоги до союзників для підготовки до потенційної майбутньої військової діяльності.

Зазначається, що розроблятимуться способи одночасної участі НАТО у так званому високоінтенсивному конфлікті за статтею 5, коли союзники повинні захищати один одного, а також поза зоною дії цієї статті.

Як розповів високопосадовець НАТО, союзникам буде запропоновано спрямувати інвестиції на можливості, необхідні для колективної оборони, а також інвестиції в цифрову модернізацію. Після прийняття вказівок військове командування НАТО протягом наступних місяців докладно визначить вимоги до кожного союзника.

Видання зазначає, що країни НАТО пообіцяли витрачати більше на оборону після вторгнення Росії в Україну, проте багато держав, включаючи Люксембург, Канаду та Італію, все ще намагаються дотримуватися старих установок. Це ускладнює НАТО суттєве посилення цільового показника, що може змусити союзників натомість погодитися на мінімальний рівень у витратах 2% свого економічного виробництва на оборону.

Як відомо, у листопаді генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що інвестиції в оборону будуть важливою темою на Вільнюському саміті, додавши, що "2% ВВП на оборону слід вважати мінімумом, а не стелею".

Print Friendly, PDF & Email