Політик, народний депутат України IX скликання від фракції «Слуга народу» Артем Кунаєв підтримав заборону кнопкодавства, відмітив, що відтепер будь-який депутат може повідомити про правопорушення у цієї сфері.

Таку думку він висловив у коментарі кореспонденту «Економіст UA».

«Відтепер будь-хто з народних депутатів може повідомити про виявлення факту порушення вимог щодо особистого голосування. Окрім того, закон передбачає, що акредитовані в парламенті журналісти також можуть звертатися до Апарату ВР при фіксації фактів порушення особистого голосування. На мій погляд, прийняття цього законопроекту було необхідним, оскільки ніякі сенсорні кнопки та датчики відбитків пальців не допожуть, якщо в депутатів не буде чіткого розуміння, яку відповідальність вони будуть нести за ті чи інші протиправні дії», — сказав він.

У той же час він зазначив, що на вчорашньому засіданні Верховної Ради він разом з колегами по фракції одностайно підтримали цей законопроект.

«Це питання було одним з пріоритетних пунктів нашої передвиборчої програми, ми обіцяли вирішити його якомога скоріше і вчора ми це зробили. Про таке явище, як «кнопкодавство», мабуть відомо усім, хто хоч трохи цікавиться політикою в нашій країні. А завдяки «старанням» наших народних обранців, які за 28 років Незалежності вже відточили свої навички в голосуванні один за одного до автоматизму, в англійській мові навіть з’явився термін «button pusher», який має дослівне значення «кнопкоштовхач» і використовується виключно стосовно української політики!» — додав він.

Ранiше депутати Верховної ради прийняли законопроект про введення кримінальної відповідальності за «кнопкодавство»: голосування від імені іншого в парламенті.

Print Friendly, PDF & Email