Як повідомляє виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, в результаті перемоги «Нафтогазу України» над російським «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі, на рахунок Державної казначейської служби України у 2018 році надійшло 56 млрд грн, що дозволило «Нафтогазу» за підсумками минулого року сплатити до держбюджету 136,5 млрд грн.

«Нафтогаз у 2018 році сплатив до державного бюджету 136,5 млрд грн податків і дивідендів, тобто ці кошти надійшли на рахунки Держказначейства. Трохи менше половини з цих коштів, 56 млрд грн, надійшло на рахунки відомства як результат нашої перемоги в Стокгольмському арбітражі за транзитним контрактом», — написав він.

За його словами, якби нацкомпанія не виграла процес, то ця сума мала бути спрямована російській компанії.

«Якби ми не отримали цю перемогу, і арбітражний суд в Стокгольмі у своєму рішенні не провів би відповідний залік, то „Нафтогаз“ мав би заплатити ці 56 млрд грн (2,1 млрд дол.) не в Держказначейство, а „Газпрому“ — за відібраний газ», — зазначив він.

Також Вітренко наголосив, що якби не перемога в Стокгольмі, то «Нафтогаз» мав би заплатити «Газпрому» у 2018 році ще додатково близько 1,8 млрд дол. За відібраний газ і близько 56 млрд дол. за пунктом контракту «бери або плати», що в гривнях становить близько 1,5 трильйона.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email