Народний депутат Надія Савченко розповіла, яким для неї був минулий 2018 рік і чого вона чекає в 2019-м від суду. Свою думку вона висловила в ефірі програми «Суб’єктивні підсумки року» на телеканалі NEWSONE.

«Можу сказати, що трохи відпочила за рік. Відпочила розумом — було дуже важко від нездатності змінити те, що ти бачиш несправедливість. Я і далі не можу змінити, але трохи відпочила душею. Ну, року на відпочинок цілком вистачить», — сказала вона .

На її думку, результат судового процесу над нею і Володимиром Рубаном «буде залежати від точки кипіння, на якій буде перебувати українське суспільство».

Також Савченко заявила, що українці «повинні дати розуміння того, що судді мають право приймати справедливі рішення і не боятися».

Нагадаємо, що Володимира Рубана затримали 8 березня 2018 року на КПВВ з арсеналом зброї. На наступний день його заарештували, хоча сам Рубан в суді заперечував звинувачення. Спікер МВС Артем Шевченко заявив, що операція з викриття Рубана тривала близько десяти місяців.

Надія Савченко була готова взяти його на поруки, однак суд відмовив їй у проханні і залишив запобіжний захід Рубана без змін.
22 березня Юрій Луценко заявив, що Савченко і Рубан є головними підозрюваними у справі про організацію теракту в центрі Києва. З нардепа зняли недоторканність, і Верховна Рада проголосувала за її арешт.

23 березня Савченко оголосила голодування. Вона заявила, що не збирається припиняти голодування, поки не буде на волі і не зможе повноцінно захищати себе в судах.
В середині квітня Савченко погодилася тимчасово перервати голодування, щоб пройти допит на поліграфі. 4 червня в СБУ заявили, що детектор брехні підтвердив її наміри насильницького повалення влади.

10 липня Віра Савченко заявила, що її сестра вже давно не голодує, але вважає за краще не привертати уваги до свого стану здоров’я.
2 серпня Луценко заявив, що слідство у справі про підготовку теракту завершено, а докази, що підтверджують версію про теракт, були отримані.
13 вересня головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що слідству вдалося встановити організатора у справі Савченко та Рубана.
У листопаді стало відомо, що Надія Савченко має намір боротися за пост президента.

Print Friendly, PDF & Email