Відомі українські правозахисники Йосип Зісельс, Євген Захаров та Мустафа Джемільов оприлюднили звернення з приводу політично мотивованих переслідувань з боку НАБУ в низці антикорупційних справ.
Про це вони заявили на спільній прес-конференції в Києві 24 жовтня. Про це повідомляє Апостроф.

Звернення підписали директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, Уповноважений Президента у справах кримськотатарського Народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і голова Ваад — АСОЦІАЦІЇ єврейських громадських організацій та общин.

«Успіх боротьби з корупцією вимірюється не кількістю людей, позбавлених волі, а обсягом коштів, які вирвали з тіньового обороту і кількістю зруйнованих тіньових схем, які були закриті в результаті діяльності правоохоронних органів», — зазначив Захаров.

Правозахисники наголосили, що в нинішній діяльності НАБ спостерігається ціла низка негативних явищ. Зокрема, мова йде про елементи фальсифікації в обвинуваченні, свавілля в зборі і вибір доказів, ігнорування очевидних доказів, тиск на свідків, вибірковий (дискримінаційний) характер переслідування, а також незаконне розголошення даних, негласні слідчі розшукові дії в комплексі з пропагандистською кампанією в ЗМІ, в рамках якої поширюється інформація дифамаційного характеру, спрямована на знищення репутації. Політично мотивованими вони називають три виробництва, які ведуться проти народного депутата Георгія Логвинського і членів його сім’ї.

«Зазначені обставини присутні в розслідуванні і свідчать про явну ангажованість НАБУ, а також можливе здійснення незаконної діяльності в інтересах третіх осіб. Беззаконня не може перемогти беззаконня» — зазначив  Євген Захаров.

Print Friendly, PDF & Email