Солом’янський районний суд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення генеральним прокурором України Юрієм Луценком в змові з його першим заступником Дмитром Сторожуком кримінальних злочинів, в тому числі, отримання хабара, і розпочати відповідне розслідування.

Про це йдеться в постанові суду від 28 грудня 2018 року, яке було оприлюднено 10 січня 2019 року. Головуюча суддя у засіданні — Олена Букіна. Згідно з постановою, заявник 17 жовтня 2018 року на особистому прийомі у голови СБУ Василя Грицака подав заяву про вчинення кримінального злочину генеральним прокурором в змові зі своїм першим заступником по ряду статтей Кримінального кодексу України, серед яких — ст. 27 (види співучасників), ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, якщо вони спричинили тяжкі наслідки), ч. 1 ст. 396 (приховування злочину), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 368 (одержання хабара у великому розмірі, або посадовою особою, яка займає відповідальне становище), ст. 382 (невиконання судового рішення).

СБУ 30 жовтня 2018 року направила заяву НАБУ «в зв’язку з віднесенням розслідування злочинів з їх компетенцією і для прийняття рішення», але Бюро відмовилося відкрити кримінальне провадження. Після цього заявник подав скаргу до суду на дії НАБУ. Суд 28 грудня задовольнив скаргу, зобов’язавши Бюро зареєструвати кримінальне провадження та почати розслідування.

Джерело УНІАН

Print Friendly, PDF & Email