На підтримку розслідувань військових злочинів РФ у Міжнародному кримінальному суді (МКС) передадуть 4,9 мільйона доларів. Ці гроші у понеділок, 20 березня, зобов'язалися виділити міністри юстиції понад 40 країн, які зібралися на конференції з питань військових злочинів у Лондоні, повідомляє AP.

Конференція відбулася через кілька днів після того, як МКС видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, звинувативши його в особистій відповідальності за викрадення дітей з України.

Міністр юстиції Великобританії Домінік Рааб на початку конференції заявив про переконання, що президент Путін та все керівництво мають бути притягнуті до відповідальності.

"Тому давайте переконаємось, що ми підкріплюємо наші слова справами, що ми підкріплюємо нашу моральну підтримку практичними засобами для ефективного розслідування цих жахливих злочинів", - додав він.

За словами Рааба, конференція сприяла залученню додаткового міжнародного фінансування для МКС, а також інших пропозицій ресурсів від європейських країн, зокрема, підтримки у проведенні розслідувань та судово-медичної експертизи.

У свою чергу, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан сказав, що ордер на арешт Путіна - це не момент тріумфу, а "похмура подія", яка нагадує світові, що спільні міжнародні дії є ключем до встановлення справедливості для України.

Print Friendly, PDF & Email