Заступник міністра закордонних справ Микола Точицький висловив послу Туреччини занепокоєння української сторони у зв’язку з інформацією про перевезення судном Sparta II з Сирії до Росії ракетних систем С-300ПМУ-2.

Микола Точицький звернувся із запитом до турецької сторони щодо надання офіційної інформації про вантаж. Про це 29 серпня повідомляє МЗС України.

«Замміністра привернув увагу посла Туреччини до того, що згідно з положеннями Конвенції про режим протоки від 20 липня 1936 року вказане судно підпадає під визначення військового корабля з метою цієї Конвенції», — йдеться у повідомленні.

Микола Точицький звернувся із запитом до турецької сторони про надання офіційної інформації про вантаж, який було перевезено судном Sparta II через протоку Босфор, а також про заходи, вжиті Туреччиною для виконання положень Конвенції та запобігання подальшій ескалації російсько-української війни.

Заступник міністра висловив сподівання, що турецька сторона неухильно дотримуватиметься свого рішення від 28 лютого 2022 року про закриття чорноморських проток для російських військових кораблів під час російсько-української війни в руслі послідовної позиції Турецької Республіки щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email