Майкл Флінн, колишній радник Дональда Трампа з національної безпеки, надав слідчим безліч корисної інформації по справі про можливе російське втручання. З цієї причини спецпрокурор США Роберт Мюллер попросив суд не засуджувати Флінна до тюремного ув’язнення. Про це йдеться в заяві, поданій командою Мюллера до федерального суду у вівторок 4 грудня, передає Голос Америки.

У документах, представлених спецпрокурори Робертом Мюллером сказано, що у ході розслідування Флінна допитували 19 разів, і він надав безцінну допомогу.  В тому числі, він наділив слідчих «інформацією про зміст і обставин взаємодії між перехідною командою (нового президента) і чиновниками з російського уряду».

Вирок Майклу Флинну повинні оголосити 18 грудня в федеральному суді округу Колумбія. Він пропрацював на посаді радника глави держави всього 24 дня. А в грудні  минулого року визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР. 

Флінн єдиний співробітник адміністрації Трампа, який визнав свою провину у справі, яку веде спецпрокурор Мюллер.

Згідно з матеріалами слідства, в середині грудня 2016 року Джаред Кушнер, зять Трампа,  доручив Флінну зв’язатися з владою кількох країн, в тому числі — з російським урядом. Мова йшла про рішення Радбезу ООН з приводу ізраїльських поселень на палестинських територіях. Під час спілкування з Кисляком Флінн попросив російського посла відкласти голосування або проголосувати проти резолюції Ради Безпеки. У Кремлі це прохання відхилили.

Ще Флінн зізнався, що в тому ж грудні 2016 року, коли адміністрація Обами ввела проти Росії нові санкції, він передав через Кисляка прохання Кремлю утриматися від введення відповідних санкцій.

Print Friendly, PDF & Email