Відновлення зростання світової економіки суттєво сповільнилося. Головним чинником став шок від війни Росії проти України. Про це на 43-му саміті лідерів країн Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) сказала директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляється на сайті фонду у вівторок, 5 вересня.

"Після значного зростання (світової економіки – ред.), яке становило понад 6% у 2021 році, відновлення значно сповільнилося, головним чином через шок від війни Росії в Україні. Ми прогнозуємо, що ці слабкі показники продовжаться, а глобальне зростання становитиме близько 3% у середньостроковій перспективі. Це найнижчий рівень зростання за десятиліття в умовах інфляції, коли очікується, що відсоткові ставки будуть вищими довше, і в контексті зростаючих ризиків фрагментації", – сказала вона.

Георгієва зазначила, що світова економіка продемонструвала стійкість до низки негативних потрясінь – пандемії, війни, зміни клімату і кризи вартості життя – і її відновлення після цих потрясінь триває.

"З найбільших економік лише США повністю відновилася. Єврозона все ще приблизно на 2% нижче тренду, тоді як Китай та інші країни з ринком, що розвивається, приблизно на 5% нижче тренду, а країни з низьким рівнем доходу постраждали ще більше", – заявила вона.

Print Friendly, PDF & Email