Москва закликає виключити нанесення Ізраїлем ударів по території Сирії та попереджає про наслідки нагнітання атмосфери ворожнечі в регіоні. Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає Интерфакс. 

«Ми не змінили з даного питання свою позицію, вона будується за принципом поваги міжнародного права, і практика довільного нанесення ударів по території суверенної держави, в даному випадку мова йде про Сирію, повинна бути виключена», — сказала вона на брифінгу в середу.

«Нагнітання атмосфери ворожнечі в регіоні, за нашою оцінкою, не відповідає національним інтересам жодної з близькосхідних держав, включаючи Ізраїль. Не можна допустити, щоб Сирія, яка досить натерпілася за час війни, перетворилася в арену зведення геополітичних рахунків. Закликаємо всіх задуматися над наслідками провокування нового витка хаосу на Близькому Сході «, — зазначила вона.

Ізраїль регулярно завдає удари по проіранськи формуванням в Сирії, які є союзниками сирійської урядової армії. Останній удар був нанесений 21 січня.

Видання також нагадує, що між російською авіабазою «Хмеймім» в Сирії і командним центром ВВС Ізраїлю працює прямий канал зв’язку для запобігання небезпечних інцидентів.

Проте, в ході відображення ізраїльського авіанальоту увечері 17 вересня 2018 року над Середземним морем системою ППО Сирії С-200 був збитий російський літак-розвідник Іл-20, на борту якого перебували 15 військовослужбовців. Вони загинули.

Міноборони РФ поклало провину за крах російського літака на ВВС Ізраїлю. 

Print Friendly, PDF & Email