У ВР зареєстрований законопроект №9473, яким пропонується внести зміни до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» щодо поновлення мораторію на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами.

Згідно з документом на законодавчому рівні запроваджується повне обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) протягом 2019 року, крім проведення планових заходів ДФС та її територіальними органами перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу понад 20 млн грн за попередній календарний рік. Також запроваджуються обмеження на позапланову перевірку, яка може бути проведена.

Таким чином, для громадян забезпечується можливість захисту своїх прав у разі їх порушення. Одночасно впроваджується механізм захисту бізнесу від необґрунтованих перевірок контролюючими органами.

Варто нагадати, що дію мораторію на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами, який тривав з 2014 року, припинено з 01 січня 2019 року.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email