Мінекономрозвитку пропонує Президенту ветувати ухвалений законопроект №9355-5, яким подовжується заборона відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2020 року.

У Міністерстві зазначають, що статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Крім того, ЄСПЛ визнав, що абсолютна заборона продажу або будь-якого іншого способу відчуження земель сільськогосподарського призначення в Україні порушує положення Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Також Мінекономрозвитку посилається на оцінки Всесвітнього банку та Центру економічної стратегії, згідно з якими введення ринку землі створило б можливості для росту ВВП України, що дозволило б залучати додаткові інвестиції, розвивати сільськогосподарський сектор та забезпечило б додаткові податкові надходження до бюджету.

Зазначимо, скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель не відкриває ринок землі, оскільки ще не ухвалено закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email