Молдова готова позиватися до російського монополіста Газпрому за створення енергетичної кризи в країні та невиконання контракту. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Молдови Андрій Спину в інтерв'ю інформагентству Deutsche Welle.

За його словами, через рішення Росії зменшити постачання газу Молдові довелося купувати ресурси на ринку. РФ цим порушила договір й ігнорує свої зобов'язання. Газпром також не попередив молдавську сторону, що він збирається розірвати чи змінити умови договору.

"Ми вимагатимемо додаткових компенсацій, бо через них нам довелося перерозподілити гроші з інших сегментів, взяти кредити. Ми підписали контракт із Газпромом і сподівалися на цей контракт. Ми не у жовтні 2021 року, коли минув старий контракт із Газпромом. Тоді вони могли сказати нам, що більше не хочуть підписувати з нами контракти", - наголосив чиновник.

Він додав, що Молдова не має наміру платити за газ, який споживається у Придністров'ї, оскільки контракт не передбачає цього.

"У нас із Газпромом є договір, в якому зазначений обсяг газу, який має поставляти нам Росія, є формула розрахунку ціни та спосіб оплати. Ми все заплатили", - наголосив Спину.

Віце-прем'єр додав, що дії Росії призвели до енергетичної кризи не лише у Молдові, але також викликали проблеми в Європі.

Print Friendly, PDF & Email