Китай став найбільшим у світі споживчим ринком із найбільшим потенціалом, що напряму позначилось на перспективах зростання його економіки - міжнародні фінансові та консалтингові компанії висловили впевненість у китайському ринку та підвищили свої прогнози щодо зростання ВВП на 2023 рік. Більше того, багато хто з експертів заявив, що економіка країни стане поштовхом для глобальної експансії у 2023 році після оптимізації протоколів щодо COVID-19.

Відкриття Китаю і відновлення його внутрішнього попиту може допомогти підвищити світовий ВВП на 1% до кінця 2023 року, йдеться у звіті Goldman Sachs Research. Очікується, що 2023 року ВВП Китаю зросте на 6,5 відсотка.

«Хоча ми вже очікували, що більшість великих економік уникнуть рецесії, а в Китаї відбудеться відскок зростання після припинення плітики нульового COVID, швидші темпи відновлення роботи Китаю з тих пір — поряд з ослабленням впливу глобальних фінансових умов та зниженням європейських цін на газ спонукали нас ще більше підвищити наші очікування», - заявили економісти Goldman Sachs Research.

За оцінками Natixis SA, завдяки відновленню зростання Китай може забезпечити половину зростання світового ВВП у 2023 році. Китай залишається привабливим ринком із чудовим промисловим кластером

Банки та міжнародні фінансові організації також підвищують свої прогнози щодо зростання Китаю у 2023 році. МВФ, наприклад, підвищив прогноз зростання ВВП Китаю з 2,6 відсотка у жовтні 2022 року до 5,2 відсотка у січні у своєму огляді світової економіки.

Багато іноземних аналітиків та інвесторів бачать потенціал у китайському ринку. JPMorgan Chase & Co, наприклад, вважає Китай своїм найбільшим потенційним закордонним ринком.

«Китай, безперечно, є для нас найбільшою можливістю. Ми продовжуємо інвестувати, як і раніше, але з обережністю», - заявив інвесторам голова відділу глобальних ринків JPMorgan.

Китай залишається привабливим ринком з чудовим промисловим кластером і виступає як інноваційний центр для більшості транснаціональних компаній.

Експерти зазначають, що на початку 2023 року китайський експорт промислових товарів, ймовірно, відіграватиме ще більш значну роль у світі.

У середньостроковій перспективі стабільні фундаментальні показники Китаю створюють величезні можливості для відновлення економіки. Оскільки зростання експорту вже сповільнюється, а ринок нерухомості все ще не відновився, споживання має стати потужним двигуном повернення Китаю до зростання.

За даними Roland Berger, Китай став найбільшим у світі споживчим ринком із найбільшим потенціалом.

Під час пандемії китайські споживачі накопичили близько 3,98 трлн юанів ($580 млрд) надлишкових заощаджень, які, скоріш за все, будуть вивільнені у споживання 2023 року.

Економічні показники Китаю на початку 2023 року продемонстрували сильне піднесення порівняно з європейськими та американськими ринками, над якими нависла тінь рецесії та ризику стагфляції.

Впевненість у зростанні Китаю проявляється в недавньому припливі іноземного капіталу і планах керівників провідних іноземних фірм відвідати Китай.

Недавнє збільшення числа міжнародних візитів, міжнародних рейсів, відновлення виїзного туризму та підйом на ринках цінних паперів та капіталу свідчать про стабільне зростання та впевненість у Китаї.

Приплив коштів у китайські акції відновився в січні і становив близько 17,6 млрд. доларів США.

Print Friendly, PDF & Email